• language
  • language

İade Şartları

İade Sirküleri

Henüz ambar veya kargoya teslimatı yapılmamış ürünlerin sipariş iptali için, siparişi alan temsilci veya firmamız merkez ofisi aranarak bilgi verilmeli, iptalin onayı alınmalıdır.


Sevkıyatı yapılmış ürünlerin iade edilebilmesi için, firma temsilcimiz veya firma merkez ofisimiz aranarak bilgi verilmelidir.


Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğinin bozulmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde, iade etme nedenini belirtmeden geri verebilirsiniz.


İade edilecek ürünü, orijinal kutusu/ambalajı içerisinde ve İade Faturası düzenleyerek, iade sebebini belirten yazılı bir not ile birlikte firmamız adresine elden/kargo/ambar vasıtası ile sevk ediniz. Ürün iadelerinde, eğer iade edilen ürün ayıplı/kusurlu ise sevkıyat masrafları firmamıza, diğer hallerde iade edene aittir._______________________________________________________________________

İade İşleminin Yapılamayacağı Durumlar

Teslim alındığı tarihten itibaren 8 günü geçmiş ise.


Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış v.b.), tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda ise.


Deneme maksadı ile dahi olsa kullanılmış ise.


Kargo/Nakliye firması tarafından oluşabilecek hasarlar nedeniyle.


Çalıştırıldıktan sonra fabrikasyon arıza göstermiş ise. (Kullanıldıktan sonra Fabrikasyon arıza tespit edilen ürünler bakım/servis hizmetlerine tabiidir. İade edilemez.)


Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık, gözlük vs.), tek kullanımlık ürünler, sarf malzemeleri, kesici delici takımlar, özelliği itibarıyla hızlı bozulan ürünlerin iadesi mümkün değildir.


İade gelen ürün öncelikle ilgili bölüm tarafından incelenir, gerekir ise tedarikçi firmaya test etmesi için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade kabul edilir.


Olası sipariş/teslimat sorunları yaşamamak için, teknik/özellik detaylarında tam karar veremediğiniz ürünlerin seçiminde, sipariş vermeden önce mutlaka teknik destek alınız.


Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.


Burada cevap bulamadığınız konularda, lütfen firmamıza veya bölge temsilcinize danışınız.
Contact With Us
Your message has been sent!
Error! Please try again.